CENA: 199,99
179
90
Oszczędzasz 20,09
Chwilowo niedostępny
Ten produkt powinien znowu być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni.
Wydawca:
Tecmo
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
5060327531309
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat

Atelier Rorona Plus The Alchemist of Arland PlayStation 3

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Atelier Rorona Plus (tytuł jap. New Atelier Rorona) jest tradycyjnym jRPG-iem i kolejną już odsłoną popularnej wśród miłośników gatunku serii Atelier. Tytuł nie jest jednak zupełnie nowym reprezentantem cyklu, ale ulepszoną wersją gry Atelier Rorona z 2010 roku, która w kolejnych latach doczekała się dwóch bezpośrednich kontynuacji. Twórcy ze studia Gust rozszerzyli scenariusz o nowe wydarzenia, wprowadzili szereg poprawek do oprawy graficznej, a także zastosowali system walki oraz alchemii, wykorzystany w sequelach produkcji.Historia przedstawiona nie uległa żadnym zmianom i przedstawia losy Roroliny Frixell, adeptki alchemii zwanej przez przyjaciół Roroną. Pozostawiona sam sobie przez mentorkę dziewczyna ma do wypełnienia zadanie. Musi przekonać króla, że jest zdolna prowadzić pozostawiony jej warsztat alchemiczny. W przeciwnym wypadku grozi mu zamknięcie. Aby tego dokonać będzie musiała uporać się z dwunastoma zadaniami, które wyznaczył jej władca.

Narracja w grze przedstawiona jest w typowy dla gier z Japonii sposób. Statycznym obrazom postaci towarzyszą czytane przez aktorów dialogi, a gracz tylko czasami ma możliwość wpływu na ich przebieg. Wybór opcji dialogowych oraz ilość wykonanych zadań pobocznych w dużej mierze decydują o tym, które z wielu zakończeń obejrzymy.

System rozgrywki w Atelier Rorona jest klasycznym przykładem japońskiej szkoły tworzenia gier. Mamy wyraźny podział na eksploracją miasta i jego okolic. W miastach prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami i przyjmujemy od nich zadania, a w jego okolicach walczymy. Po zainicjowaniu potyczki, gra przenosi nas na osobny ekran walki. Same pojedynki są turowe i trwają dopóki któraś z drużyn nie zostanie pokonana lub nie ucieknie. W czasie walk, oprócz zwykłych ataków, możemy używać umiejętności specjalnych i przedmiotów. Warto w tym miejscu wspomnieć o systemie alchemii, tak charakterystycznym dla tej serii. Ze znajdowanych po bitwach fantów możemy stworzyć ponad sto unikalnych przedmiotów, które później wykorzystamy w naszych wojażach. Alchemia jest nam również niezbędna do wypełnienia wszystkich głównych zadań zlecanych nam przez króla.

Atelier Rorona Plus wprowadza szereg mniejszych i większych poprawek, ulepszających wygląd tytułu. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie zupełnie nowych trójwymiarowych modeli postaci, a także zmiany interfejsu, upodabniających w tym względzie grę do Atelier Totori i Atelier Meruru.
Abonamenty
Karty przedpłacone
Nowe konsole Switch
już w sprzedaży
Zobacz wszystkie figurki z serii!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Atelier Rorona Plus The Alchemist of Arland" (PlayStation 3).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.