Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 249,90
149
90
Wysyłka od 13,99 ZŁ
Specjalna cena obowiązuje tylko do wyczerpania ilości promocyjnej produktu.
Wysyłka w 24h
Ten produkt wysyłany jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.
Dostępność: 6 szt.
Wydawca:
Atlus
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
5055277047826
Klasyfikacja PEGI:
Przemoc Od 16 lat

Persona 5 Royal PlayStation 5

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Persona 5: Royal to rozszerzona o nową zawartość piąta odsłona jednej z najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych serii jRPG. Marka narodziła się w 1996 roku jako spin-off cyklu Shin Megami Tensei. Tytuły spod szyldu Persona dość szybko zyskały kultowy status wśród fanów japońskich RPG. Prawdziwą popularność na Zachodzie uzyskały one jednak dopiero wraz z premierą Persony 4 na PlayStation 2 w 2009 roku. Oryginalna wersja Persony 5 ukazała się w Japonii we wrześniu 2016 roku na PlayStation 3 oraz PlayStation 4, a do zachodnich graczy trafiła wiosną 2017 roku.

Persona 5: Royal oferuje fanom masę nowej i opcjonalnej zawartości, podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych rozszerzonych wersji gier z serii, takich jak Persona 4: Golden oraz Persona 3: FES i Portable. Warto zaznaczyć, że wszystkie nowinki zawarte są w ramach oryginalnej kampanii tytułu. Gracze mogą tym razem przeżyć cały trzeci semestr szkoły, który z różnych przyczyn był niedostępny w oryginalne. Został on wypełniony nowymi zdarzeniami, a także zadaniami i interakcjami pomiędzy bohaterami. W trakcie zabawy odwiedzamy też wcześniej niewidziane lokacje i mamy możliwość spędzenia wolnego czasu ze znajomymi w nowych miejscach, takich jak np. w tokijska dzielnica Kichijouji.Akcja Persony 5: Royal rozgrywa się we współczesnej Japonii. Główny bohater jest licealistą, który na skutek pewnego niefortunnego incydentu niezasłużenie trafia do kroniki kryminalnej, z zarzutami o napaść i pobicie. Aby uniknąć dalszych problemów rodzina wysyła go do Tokio. Na miejscu trafia pod opiekę bliskiego znajomego krewnych, który przez rok ma pełnić rolę jego kuratora.

Rozpoczynając naukę w nowej szkole, protagonista musi zmierzyć się z dyskryminacją ze strony uczniów i nauczycieli, która jest wynikiem jego przestępczej przeszłości. Mimo początkowych trudności, wkrótce zaprzyjaźnia się z kolegą z innej klasy, Ryujim Sakamoto, który podobnie jak bohater czuje się nieakceptowanym przez społeczeństwo wyrzutkiem. Dwójka wspólnie odkrywa, że przy pomocy tajemniczej smartfonowej aplikacji jest w stanie przenieść się do innego, surrealistycznego świata, w którym oboje potrafią przywołać persony, potężne awatary odzwierciedlające różne aspekty ich osobowości. Obce wymiary okazują się wytworem niezdrowych pragnień i ambicji konkretnych osób. Kradnąc ich specjalny „skarb”, który ukryty jest w samym centrum wynaturzonego świata, herosi są w stanie zmusić jego twórcę do przyznania się do winy i wyznania grzechów w świecie rzeczywistym. Bohater wraz z Ryujim oraz innymi poznanymi posiadaczami person postanawia stworzyć drużynę „złodziei serc”, której celem stają się przestępcy, politycy oraz mający wiele przewin na sumieniu celebryci.

Wersja Royal wprowadza do gry nowego kluczowego członka drużyny. Jest nim Kasumi Yoshizawa, czerwonowłosa gimnastyczka, która trafia do liceum Shujin w tym samym czasie co główny bohater. Kasumi odgrywa znaczącą rolę w zmodyfikowanej historii tytułu i dość szybko przyłącza się do grupy „złodziei serc” kierowanej przez protagonistę, choć nie zgadza się ona z jej filozofią oraz sposobem działania. W trakcie przygody otrzymamy także szansę, by zaprzyjaźnić się z dwiema nowymi pobocznymi postaciami – Takuto Marukim, szkolnym psychologiem, a także tajemniczym chłopakiem, który pewnego dnia pojawia się w kawiarni Leblanc. Dodatkowo Persona 5: Royal zawiera także wiele nowych scen dialogowych, a także eventów związanych z wcześniej nieobecnymi w grze istotnymi wydarzeniami i świętami, takimi jak Nowy Rok czy Walentynki.

Persona 5: Royal wykorzystuje model rozgrywki znany z trzeciej oraz czwartej odsłony serii, wzbogacając go o kilka nowych, acz istotnych nowinek. Rozgrywka podzielona jest na dwa segmenty – przygodowy oraz eksploracyjny. W trybie przygodowym prowadzimy życie przeciętnego ucznia, unikając kłopotów, dbając o dobre oceny na egzaminach oraz zarabiając po godzinach. Gra rozgrywa się na przestrzeni jednego roku. Czas wyznacza tutaj kalendarz, który podzielony jest na miesiące, a te z kolei na poszczególne dni. Poza szkołą i domem możemy udać się do różnych tokijskich lokacji, oferujących szereg atrakcji takich jak restauracje, kina, sklepy, salony gier itd. Gracze nawiązują także przyjaźnie z różnymi napotkanymi osobami. Rozwijanie kontaktów z innymi ma kluczowy wpływ na różne aspekty walki oraz eksploracji innych wymiarów.

W trybie eksploracyjnym zwiedzamy inne światy, starając się wykraść skarby należące do ich twórców. Każde ze zwiedzanych podziemi różni się od siebie wyglądem i stylem oraz oferuje unikalne pułapki i niebezpieczeństwa. Na naszej drodze stają przeciwnicy, z którymi musimy zmierzyć się w walce. Pojedynki odbywają się w trybie turowym na osobnych arenach. Wrogami są tutaj różnego rodzaju demony oraz postacie z legend i mitów z całego świata, które w uniwersum tytułu są częścią zbiorowej ludzkiej podświadomości. Wersja Royal wprowadza nowe lokacje i poziomy, które nie były dostępne w oryginale. W starych oraz nowych podziemiach na graczy czekają także wcześniej niewidziani opcjonalni bossowie oraz ukryte skarby. Gra oferuje także szereg nowych potężnych person.

Członkowie naszej czteroosobowej drużyny korzystają z broni palnej i białej, a także ze specjalnych magicznych ataków zapewnianych przez persony. Główny bohater jako jedyny posiada wiele awatarów, dodatkowo mogąc dowolnie je zamieniać oraz łączyć ze sobą przy pomocy odblokowywanych z czasem opcji. Persony nabywamy także w drodze negocjacji. Po spełnieniu pewnych wymagań w trakcie pojedynków jesteśmy bowiem w stanie przekonać oponenta do przyłączenia się do naszego herosa. Warto zaznaczyć, że poza dużymi podziemiami należącymi do kolejnych celów zespołu bohaterów, gracze zwiedzają także obszerny i generowany losowo podziemny labirynt o nazwie Mementos. Na miejscu wykonujemy poboczne zlecenia, polegające na zmianie osobowości innych ludzi, o co jesteśmy proszeni przez przyjaciół lub przez kompletnych obcych, za pośrednictwem specjalnej strony internetowej zrzeszającej fanów „złodziei serc”.

W porównaniu do oryginału twórcy zwiększyli szczegółowość trójwymiarowych modeli postaci i otoczenia, jakość tekstur, a także wprowadzili wsparcie dla rozdzielczości 4K (tylko na PS5 i XO). Produkcja korzysta z klasycznych projektów przeciwników, które powinny być znane fanom innych gier spod szyldu Shin Megami Tensei. Za wygląd postaci odpowiada Shigenori Soejima (Persona 3, Persona 4, seria Trauma Center), a za dźwięk Shoji Meguro. Kompozytor przygotował obszerną ścieżkę muzyczną inspirowaną acid jazzem. Utwory wokalne, z których słynie już seria, wykonuje japońska piosenkarka Lyn Inaizumi. Persona 5: Royal zawiera szereg nowych utworów muzycznych, animowanych przerywników fabularnych.

Zobacz także

POP-owe szaleństwo!
łap okazję!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Podstawki pod pady
lub telefony
Abonamenty
Karty przedpłacone
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Persona 5 Royal" (PlayStation 5).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.