CENA: 199,99
169
90
Oszczędzasz 30,09
Wysyłka od 9,99 ZŁ
Zamówienie specjalne
Ten towar dostępny jest wyłącznie na specjalne zamówienie. Realizacja zamówienia zwykle trwa powyżej 14 dni od momentu złożenia zamówienia. W razie wątpliwości/pytań prosimy o kontakt.
Wydawca:
Sony
Wersja językowa:
Polska (napisy)
Kod:
PF707E
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat Przemoc

The Last Guardian Edycja limitowana PS4

The Last Guardian (wcześniej Project Trico) to kolejne dzieło studia deweloperskiego Team Ico, czyli autorów Ico oraz Shadow of the Collossus. Tym razem jedyną platformą docelową jest konsola PlayStation 4 Omawiana produkcja pozwala wcielić się w postać młodego chłopca, lecz to towaryszący mu potężny stwór, wyglądem przypominający orła, znajduje się w centrum wydarzeń. Główny bohater jest w stanie wspinać się na wyżej położone półki, przechodzić przez dziury czy wykonywać niewielkie skoki, ale w niektórych sytuacjach musi uzyskać wsparcie ze strony orła, czy to w celu usunięcia większej przeszkody czy przedostania się w pozornie niedostępne miejsce. Co ciekawe, ważne jest uwzględnienie czynnika inteligencji stwora, jak również cech jego charakteru oraz upodobań. Dodatkowo możliwe jest sprawowanie troskliwej opieki nad orłem poprzez karmienie go czy wyjmowanie strzał z jego ciała. Ciekawostką jest to, że stwór w różny sposób może zareagować, w zależności od miejsca, w którym się go dotknęło.

Całość wyróżnia się także za sprawą unikalnego designu lokacji, wspartego przez nowoczesny silnik graficzny producenta. Bardzo duży nacisk położono na dokładne oddanie ruchów i wyglądu stwora towarzyszącego głównemu bohaterowi (m.in. skrzydła poruszające się na wietrze), a także na przygotowanie realistycznego modelu fizyki świata gry.

Zobacz także

Promocja gier
z serii Resident Evil
Oferta
stale aktualizowana!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Zobacz konsole Sony nowej generacji!
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.
Roxas
Z nami od: 2006/02/20

Roxas

2 0

Kupiłem ten steelbook i miał wadę fabryczną - farba w prawym dolnym rogu była trochę stara (nowy, zafoliowany z plombą Sony). Ech, ta dzisiejsza masowa produkcja...

Sama gra jest dziwna. Grafika jest świetna (przy takiej fizyce świata gry i Trico nie można było wycisnąć więcej z PS4 i nic dziwnego, że przenieśli to z PS3), jednakże muzyka już nie jest aż tak dobra, jak w ICO i SotC. Sama rozgrywka też nie jest zbyt ciekawa. Gameplay w ICO było ciekawszy, a SotC już wprost miażdży TLG pod tym względem. Grę ratuje jednak więź emocjonalna między Trico a chłopcem. Ciężko to w sumie ocenić. Moim zdaniem, Fumito Ueda powinien był to skasować zawczasu i zrobić coś innego za te same pieniądze, ale skoro już musiał skończyć produkcję TLG, to żal nie zagrać ze względu na walory emocjonalne i artystyczne, ale nie spodziewajcie się gry na miarę SotC.