CENA: 39,99
34
99
Oszczędzasz 5,00
Chwilowo niedostępny
Ten produkt powinien znowu być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni.
Wydawca:
Codemasters
Wersja językowa:
Polska (napisy)
Kod:
9788363745349
Klasyfikacja PEGI:
Przemoc Od 18 lat
:

Operation Flashpoint Dragon Rising PL + Red River PL Gamebook PC

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Zobacz opinie (6)
Operation Flashpoint: Dragon Rising to druga część jednej z najlepszych gier wojennych w historii komputerowej rozrywki. Przez wielu graczy z całego świata, pierwowzór był uważany za pierwszy i jedyny prawdziwy symulator działań wojennych, a co za tym idzie sequel musi również charakteryzować się podobnym realizmem i grywalnością aby zasłużyć na taki sam szacunek.

Operation Flashpoint: Dragon Rising stworzone przez studio Codemasters Software wrzuca gracza w sam środek działań na terenie Centralnej Europy, Południowej Azji oraz Afryki. W tych trzech miejscach gracz musi wypełnić szereg skomplikowanych misji, które oczywiście wyróżniają się niebywałym przywiązaniem do szczegółów i realizmem. Wszystkie zadania oparte zostały na prawdziwych działaniach wojennych, a gracz stanowi jedynie część większego oddziału. Droga do zwycięstwa prowadzi przez misje grupowe, w których zabawa w bohatera zawsze kończy się śmiercią.

Do produkcji gry Operation Flashpoint: Dragon Rising wykorzystano silnik graficzny Neon mogący generować bardzo rozbudowane tereny, pełne detali modele postaci oraz realistyczną fizykę. Program prócz rozgrywki dla pojedynczego gracza oferuje także zabawę wieloosobową w kilku trybach zmagań.

Operation Flashpoint: Red River to trzecia część zapoczątkowanej w 2001 roku serii gier akcji. Podobnie jak poprzednie tytuły z cyklu, najnowsza odsłona koncentruje się na wiarygodnym przedstawieniu realiów pola walki i zapewnieniu taktycznej głębi wszystkim starciom. Za produkcję odpowiada ten sam zespół, który stworzył drugą część (a jednocześnie inny, niż ten odpowiedzialny za pierwszą odsłonę), czyli wewnętrzne studio Codemasters.

Akcja gry toczy się na terenach Tadżykistanu. Kraj ten osadzony jest pomiędzy Afganistanem, Uzbekistanem, Kirgistanem oraz Chinami, a jego historia kształtowana była zarówno przez wpływy azjatyckie jak i sowieckie. Zapewnia to olbrzymią różnorodność architektoniczną odwiedzanych miejsc. Fabułę Red River rozbito na trzy akty, a twórcy otwarcie przyznają, że wzorowali się na współczesnych filmach wojennych takich jak Jarhead, The Hurt Locker czy serial Generation Kill. Dzięki temu nadano konfliktowi zbrojnemu bardziej ludzki wymiar, co osiągnięto m.in. przez wprowadzenie barwnych i regularnych komentarzy towarzyszących nam żołnierzy, czy dbałość o detale takie jak wyraźnie podniszczony wizualnie ekwipunek.Operation Flashpoint: Red River jest zdecydowanie bardziej przystępna dla zwykłego gracza niż poprzednie odsłony cyklu, choć wciąż zachowuje realizm. Przerobieniu uległ sposób wydawania rozkazów, dzięki czemu nie musimy już za każdym razem przedzierać się przez kilkustopniowe menu. Strzelanie i obsługa broni są teraz bardziej płynne, co zostało osiągnięte przez wprowadzenie systemu wspomagającego celowanie, znanego m.in. z serii Call of Duty. Oczywiście, dla fanów realizmu przewidziano opcję wyłączenia wszystkich pomocy. Zaimplementowano również system zdobywania doświadczenia oraz podzielono postacie na klasy (strzelec, grenadier, zwiadowca oraz strzelec automatyczny). Współdziała z tym ulepszona sztuczna inteligencja zarówno wrogów, jak i sił sprzymierzonych.

Red River oferuje rozbudowany tryb kooperacji wzorowany na rozwiązaniach z Left 4 Dead. Oznacza to, że w grę wbudowany został system dynamicznie zmieniający sytuację na polu walki zależnie od naszych poczynań. Wszystko po to, byśmy mogli z przyjaciółmi wielokrotnie przechodzić te same misje bez znudzenia. Zaimplementowane tryby wieloosobowe polegają na obronie jadącego konwoju (opcja Convoy), uratowaniu zaginionego pilota (opcja Search and Rescue) oraz obronie bazy przed falami wroga (Last Man Standing). Oprócz tego dostępny jest popularny Cooperative dla maksymalnie 4 osób.

  • trzecia część zapoczątkowanej w 2001 roku serii gier akcji
  • akcja gry toczy się na terenach Tadżykistanu
  • zdecydowanie bardziej przystępna dla zwykłego gracza niż poprzednie odsłony cyklu

Zobacz także

Abonamenty
Karty przedpłacone
Zobacz wszystkie figurki z serii!
Witaj w
Neighborville!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.
Janek_I.
Z nami od: 2011/05/05

Janek_I.

0 0

Jeszcze jedno pytanie!

Czy to naprawdę taka kiepska gra? W rcenzjach na Gry-Online słabe noty, podobnie większość komentarzy graczy. Oczywiście kilku Internautów broni produktu. A jak Wy się na to zapatrujecie, dordzy Ultimowicze? Pozdrawiam.

Janek_I.
Z nami od: 2011/05/05

Janek_I.

0 0

Wymagania

Jak tam z wymaganiami najnowszego OF? Czy naprawdę trzeba mieć super nanowszy komputer by grać na wysokich detalach? Jak myślicie czy na laptopie Dell Studio 1749 i7 620M (2x2.66-3.33 4MB) 8GB 17.3 RGBLED 1920x1080 1000 GB HDD kartą graf. ATI 5650 1 GB BLUERAY JBL 9-CELL WIN7PROF OF: Red River da się "odpalić"? Jeśli tak to na jakich maksymalnie detalach i w jakiej rozdzielczości? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

badmedicine
Z nami od: 2011/05/02

badmedicine

0 0

Tak sobie

Powiem szczerze, że jak dla mnie trochę ponad średnią, ale nie za wiele. Gierka jest po prostu taka sobie i nie mogę zdzierżyć że po 10 latach od pierwszej części Flashpointa wolę grać właśnie w jedynką. Tam przynajmniej kampania składała się z 30 kilku misji - rewelacja. Nie wspomną już o tym, że mieliśmy pod sobą oddział 12 ludzi. W samej kampanii graliśmy także jako dowódca czołgu, pilot i tak dalej... Walka była bardziej rzeczywista, to znaczy walczyło się przeciw kilku oddziałom przeciwnika, a nie przeciw siłom 100 razy większym no i oczywiście każdy błąd wiązał się ze śmiercią lub jak się miało farta tylko z raną. Niestety brak mi tego elementu symulacji. Teraz walę do APC wroga a on stoi i czeka zamiast podjechać i załatwić sprawę. Powiem krótko - lipa. Jeśli chcieli zrobić zwykłą strzelankę-naparzankę to OK, z tym że wtedy oczekiwałbym chociaż ciut lepszej grafiki. Gierkę przeszedłem dość szybko i raczej nie pozostanie w mojej pamięci na zbyt długo.
Pozdrawiam

Janek_I.
Z nami od: 2011/04/28

Janek_I.

0 0

Gra już zamówiona. Czekam na odbiór osobisty na jutro!

Gra już zamówiona. Mam nadzieję na odbiór osobisty jutro w piątek 29.04 w Ultimie na Chłodnej. Dziś jeszcze nie była dostępna do odbioru. Już nie mogę się doczekać jutrzejszego odbioru. :) Na otarcie łez dziś kupiłem OF: Dragon Rising w Empiku w Arkadii za całe 19,90. ;) Pozdrawiam.

lessli_sl
Z nami od: 2011/04/27

lessli_sl

0 0

wow

to sa dwie rozne gry. to jest bardziej symulator niz bezmyslna bieganina z nozem jak w cod. zalezy kto co lubi. multi nie zrobi takiego szalu jak bbc2, ale jak dla mnie to jest tytul obowiazkowy. dobry symulator

Janek_I.
Z nami od: 2011/04/23

Janek_I.

0 0

Ktoś widział, grał może???

Warto ją zakupić, czy lepiej poczekać na Brink, Battlefield 3?? Ktoś doradzi?