199
90
Wysyłka od 9,99 ZŁ
Premiera 11/10/2019
Ten produkt jest dostępny w przedsprzedaży i zostanie wysłany najpóźniej dzień przed premierą.
Wydawca:
NIS America
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat

The Alliance Alive HD Remastered Nintendo Switch

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
The Alliance Alive to klasyczna produkcja typu jRPG, opracowana przez studio Cattle Call. Tytuł pojawił się na platformie 3DS, a w jego tworzeniu brał udział Yoshitaka Murayama, czyli legendarny deweloper odpowiedzialny wcześniej między innymi za kultową serię Suikoden.The Alliance Alive przenosi graczy do fantastycznego świata zamieszkałego przez ludzi, który przed setkami lat padł ofiarą inwazji ze strony obcej cywilizacji znanej jako Asmodians. Celem najeźdźców były złoża tak zwanej Energii Chaosu – kiedy jej pozyskiwanie rozpoczęło się na dobre, pole magnetyczne planety zostało zachwiane, co sprowadziło na nią potężne kataklizmy. Największym nieszczęściem było pojawienie się oceanu znanego jako The Dark Chaos, który nie tylko doprowadził do wyginięcia większości populacji, lecz także pokrył większość globu. Ci, którym udało się przetrwać, reprezentowali odmienne kultury, co znalazło odzwierciedlenie w wyglądzie zamieszkałych przez nich krain. Z uwagi na fakt, że nawet klęski żywiołowe nie były w stanie powstrzymać Asmodian, niektórzy ocaleni założyli ruch oporu znany jako Night Crows – celem jego członków jest położenie kresu poczynaniom najeźdźców i przywrócenie dawnego ładu.

Gracze przejmują kontrolę nad dziewięcioma bohaterami, którzy różnią się od siebie pochodzeniem i wyznają odmienne wartości. Podczas gdy Ursula, Galil, Barbarosa i Renzo należą do wyżej wspomnianych Night Crows; Viviana i Ignace reprezentują rasę Asmodian; z kolei pozostali, czyli Gene, Tiggy oraz Rachel pozostają neutralni i poświęcają się realizacji własnych celów. Protagoniści są rozrzuceni po różnych zakamarkach świata przedstawionego, jednak z czasem ich ścieżki zaczynają się krzyżować, co nie tylko otwiera nowe wątki fabularne, lecz także prowadzi do intrygujących zwrotów akcji.

Rozgrywka w wydanym na konsolę 3DS The Alliance Alive zasadza się na schemacie wypracowanym na potrzeby wielu innych gier tego typu. W trakcie zabawy przemierzamy więc rozległy świat, na który składają się zarówno wielkie miasta, jak i przepastne podziemia, oraz realizujemy zlecenia przyjmowane od postaci neutralnych. Jeśli w trakcie eksploracji natkniemy się na przeciwników, akcja przenosi się na odrębną planszę – starcia, w których bierze udział maksymalnie piątka herosów, toczą się w trybie turowym, a kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie indywidualnych zdolności poszczególnych postaci; warto odnotować, że im częściej korzystamy z danego skilla oraz im potężniejszego oponenta pokonamy przy jego pomocy, tym szybciej wzrasta jego wartość. Potencjał bojowy poszczególnych bohaterów zwiększamy również poprzez zdobywanie coraz mocniejszego ekwipunku lub przystępując do jednej z gildii funkcjonujących w świecie gry.

Trójwymiarowa oprawa graficzna The Alliance Alive została utrzymana w mangowej stylistyce. Jej dopełnieniem jest specjalnie skomponowany soundtrack autorstwa Masashiego Hamauzu.

Zobacz także

W grze FIFA 19
rodzą się mistrzowie!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Zobacz wszystkie figurki z serii!
Promocja gier
z serii Resident Evil
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "The Alliance Alive HD Remastered" (Nintendo Switch).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.