Niedostępny
Ten produkt jest obecnie niedostępny i nie wiemy kiedy powróci do oferty.
Wydawca:
Tecmo
Wersja językowa:
Pełna angielska
Kod:
5060073307784
Klasyfikacja PEGI:
Od 12 lat
:

Samurai Warriors Chronicles Nintendo 3DS

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
Pierwsza odsłona serii Samurai Warriors wydana na kieszonkową konsolę Nintendo 3DS. Akcja gry zabiera nas do XVI-wiecznej, ogarniętej niepokojami Japonii.

Cykl Samurai Warriors dobrze przyjęty został na stacjonarnej konsoli Nintendo Wii. Firma Tecmo Koei zadecydowała więc o wypuszczeniu kolejnej jego odsłony, adresowanej na nową, kieszonkową platformę japońskiego producenta. Tradycyjnie dewelopingiem gry zajęło się studio Omega Force, które w dorobku ma m.in. serię Dynasty Warriors.

Akcja Samurai Warriors: Chronicles osadzona została w XVI wieku. Japonia przeżywała wówczas okres Sengoku, pełen konfliktów i wewnętrznych niepokojów. W grze pojawia się kilkadziesiąt prawdziwych i legendarnych postaci związanych z historycznymi realiami, w tym m.in. Oda Nobunaga, Ieyasu Tokugawa i Mitsunari Ishida. Gracze mogą jednak stworzyć także własnych bohaterów i z ich pomocą spróbować wpłynąć na bieg wydarzeń. Rozgrywka oferuje kilka opcji, w tym tryb kampanii solowej (story mode). System sterowania dostosowany został do możliwości konsoli. Gracze przejmują kontrolę nad czterema postaciami. Na głównym wyświetlaczu urządzenia ukazana jest trójwymiarowa potyczka, utrzymana w stylu klasycznego hack'n'slasha. Pomocniczy, dotykowy ekran konsoli służy m.in. do przeglądania map, przełączania się pomiędzy samurajami, sprawdzania informacji na temat misji, a także jako licznik K.O.

Jedną z nowości wprowadzonych w Samurai Warriors: Chronicles są relacje pomiędzy poszczególnymi postaciami. Stopień zażyłości ma wpływ na fabułę, ale także na zaangażowanie w walkę. Większość starć wymaga dobrego zgrania drużyny. „Zaprzyjaźnieni” samurajowie ustawieni obok siebie na polu walki mogą się nawzajem wspierać.

Twórcy Samurai Warriors: Chronicles zadbali o możliwość zabawy w trybie kooperacji z drugim graczem. W takim przypadku potyczki są bardziej wymagające, jednak nagradzane cenniejszymi zdobyczami.

Zobacz także

Abonamenty
Karty przedpłacone
Konsole Switch
sprawdź ofertę
Figurki Funko POP!
Zobacz wszystkie!
Abonamenty
Karty przedpłacone
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Samurai Warriors Chronicles" (Nintendo 3DS).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.