CENA: 125,91
112
99
Oszczędzasz 12,92
Pobierz teraz!
Dostawa natychmiastowa po zaksięgowaniu wpłaty przez system płatności.
Wydawca:
SEGA
Wersja językowa:
Polska (napisy)
Kod:
MV0011802
Klasyfikacja PEGI:
Od 16 lat
:

Total War Saga: Thrones of Britannia (PC) PL DIGITAL Klucze do gier

0/5
  (aby wyświetlić ocenę muszą zagłosować jeszcze 3 osoby)
DRM: Klucz Steam

WERSJA CYFROWA

Kupując produkty cyfrowy nie otrzymasz od nas gry w pudełku ale specjalny kod umożliwiający pobranie i/lub aktywację produktu.

Szczegółowe informacje dotyczące użycia każdego kodu aktywacyjnego są wysyłane po zakupie w wiadomości e-mail a także są dostępne w sekcji Moje konto / Moje produkty DIGITAL.

UWAGA! Total War Saga: Thrones of Britannia zostanie odblokowany na platformie Steam 19.04.2018, ale klucze do niego wysyłamy już dziś.

Do dnia premiery oferujemy 10% zniżkę

Firma Creative Assembly przekazuje 25% zysku z każdego zakupu gry w przedsprzedaży na rzecz organizacji charytatywnej War Child

 

 

  

 

Rok 878 naszej ery. Otoczony wrogami angielski król Alfred Wielki heroicznie bronił się pod Edington i zatrzymał nawałę wikingów. Skarceni, ale wciąż niezłomni nordyccy wojownicy zaczęli się osiedlać w Brytanii. Po raz pierwszy od niemal 80 lat na wyspie zapanował kruchy pokój.

 

Wyspiarscy królowie Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii czują nadchodzące zmiany – zwiastują one nowe możliwości. Nadciąga pora traktatów. Zbliża się wojna. Dary fortuny przejdą do legendy w opowieści o historii jednego z największych narodów świata.

 

Królowie urosną w siłę. A jeden z nich zdobędzie władzę.

 

„Thrones of Britannia” to samodzielna gra z serii Total War. Gracze napiszą w niej od nowa kluczowy rozdział w historii, od którego zależeć będzie przyszłość Wysp Brytyjskich. Mając do wyboru dziesięć grywalnych frakcji, gracz będzie musiał zbudować i utrzymać królestwo na chwałę Anglosasów, gaelickich klanów, walijskich plemion lub wikińskich osadników. Wykuwaj sojusze, kieruj rozwojem osad, powołuj pod broń całe armie i prowadź zbrojne kampanie na mapie, która w porównaniu z wcześniejszymi grami z serii Total War zadziwia szczegółowością.

 

 

Wybierz swą strategię

Wielka kampania zaoferuje wiele dróg do osiągnięcia zwycięstwa: podbijaj nowe tereny ogniem i stalą, zdobywaj sławę i prestiż, wznosząc wielkie budowle, odkrywając nowe technologie i gromadząc popleczników, lub ukończ łańcuch wyjątkowych zadań opartych na historii wybranego przez ciebie ludu. Po ukończeniu głównego wątku przygotuj się na poważne wyzwanie w późniejszym etapie gry i utorowanie sobie drogi do ostatecznego zwycięstwa.

 

Odkryj i zdobądź najdalsze zakątki Brytanii

Od zaśnieżonych wyżyn Szkocji do sadów i łąk Kentu – przemierzaj połacie lądu, odkrywaj to, co spowija mgła wojny, i zobacz Brytanię w jej pełnej krasie. Zróżnicowane miasta, wioski i regiony zagwarantują różnorodność pól bitewnych. Wykorzystuj nowe możliwości ekspansji – czekają na ciebie pomniejsze osady do zdobycia. Przerwij szlaki zaopatrzeniowe nieprzyjaciół i zmuś ich do opuszczenia dogodnych pozycji obronnych.

 

Zbuduj swą legendę czy to jako wódz wikingów, czy anglosaski król

Każda z frakcji stawi czoła serii wyjątkowych wyzwań i decyzji bazujących na prawdziwych wydarzeniach z kart historii oraz ówczesnych warunkach geopolitycznych. Prowadź wyprawy wikingów lub zarządzaj gospodarką rolną Anglosasów – każda z frakcji posiada swój własny charakter i model rozgrywki. Pokieruj poczynaniami króla i arystokracji, spraw, by poprzez dokonywanie unikalnych wyborów wywierali oni określony wpływ na otaczający ich świat, i zdecyduj, jak potoczy się ich historia.

 

Dopracowana „klasyczna” rozgrywka serii Total War

Gra zawiera wiele zmian i poprawek kluczowych aspektów mechaniki Total War – takich jak zarządzanie prowincjami, polityka, rozwój technologii, rekrutacja jednostek, podejmowanie decyzji w obliczu ważnych wydarzeń i wiele, wiele więcej. Wszystkie zmiany zaprojektowano z myślą o bardziej wciągającej rozgrywce i położeniu większego nacisku na wybory gracza.

 

Grywalne frakcje, ludy i królowie:

Gra „Thrones of Britannia” zawierać będzie dziesięć grywalnych frakcji z pięciu kręgów kulturowych. Ich krótki opis znajdziecie poniżej.

 

Królestwa Anglosasów

Gdy na terenie Anglii dobiegło końca panowanie Rzymian, w miejscu zamorskiej prowincji dawnego imperium wyrosły regionalne potęgi stworzone przez napływające ludy germańskie. Dziś ich niegdysiejsze włości znane są jako hrabstwa: Northumbria, Mercja, Wessex, Essex, Sussex, Anglia Wschodnia oraz Kent. Mieszkańcy tych regionów znani byli pod wspólną nazwą Anglosasów – określenie to ukuto w VIII wieku, aby odróżnić Sasów zamieszkujących Anglię od Sasów z kontynentu europejskiego, zwanych Ealdseaxe (dosł. „starzy Sasi”).

 

Mówiąc najogólniej, Anglosasi panowali nad tymi ziemiami od zmierzchu władzy rzymskiej w V wieku do inwazji Normanów w wieku XI, a więc ponad połowę średniowiecza. Gra „Thrones of Britannia” przedstawia sytuację na Wyspach Brytyjskich, począwszy od roku 878 naszej ery, kiedy to Anglosasi osiągnęli apogeum swej świetności.

 

 

 

Cecha kulturowa: fyrd

Anglosaski fyrd to rodzaj armii werbowanej z wolnych ludzi, którzy sami opłacali swój rynsztunek. Fyrd był zwoływany przez feudalnego władcę, gdy zachodziła konieczność obrony ziem przed najazdem z zewnątrz. Jedną z licznych reform Alfreda Wielkiego było silniejsze sformalizowanie systemu fyrdu – chodziło o to, aby zobowiązać bogatych właścicieli ziemskich do wspierania króla zarówno ludźmi, jak i zaopatrzeniem.

 

W „Thrones of Britannia” system fyrdu jest odwzorowany następująco: królestwa anglosaskie mogą wcielać do swych armii dodatkowe oddziały z poboru, w zależności od liczby posiadanych osad. Zbyt licznie prowadzony pobór niesie jednak ze sobą konsekwencje – jeżeli przymusowo powołamy pod broń zbyt dużą liczbę poddanych, pospólstwo zacznie się burzyć i nastąpi pogorszenie ładu publicznego.

 

Frakcja: Wessex, prowadzona przez króla Alfreda

Wessex należało swego czasu do króla Alfreda. Po najeździe wikingów w roku 871 Alfred został zmuszony do przeniesienia swego dworu do Somerset, jednak po zdumiewającym zwycięstwie w bitwie pod Edington powrócił do swej siedziby w blasku chwały. Jego dalsze rządy przyniosły królestwu wiele ważnych reform konsolidujących jego włości.

 

Wessex – cecha frakcji: witan

Witan to zgromadzenie dostojników, którzy naradzają się w sprawach dotyczących przyszłości Wessexu. Gracz otrzymuje od nich rady w formie składanych co pewien czas propozycji. Każda opcja niesie ze sobą pozytywne i negatywne efekty w kampanii, a dodatkowo może mieć też wpływ na jednostki werbowane przez frakcję w ramach fyrdu.

 

Frakcja: Mercja, prowadzona przez króla Ceowulfa

Ze swej stolicy w Tamworth królowie Mercji władali obszarem środkowej Anglii zwanym obecnie Midlands. U szczytu potęgi granice Mercji rozciągały się od Northumbrii na północy Anglii do Kentu, Sussexu i Wessexu na południu. W roku 877 Wielka Armia Pogan zajęła wschodnią część królestwa i włączyła ją do Danelaw jako Anglię Wschodnią.

 

Cecha frakcji: skarbce Brytanii

Gdy w skarbcach Mercji znajdzie się niewykorzystana nadwyżka złota, kierujący frakcją gracz otrzyma opcję podzielenia się częścią swych bogactw. Złoto można będzie darować następującym grupom poddanych: armii w zamian za zredukowanie kosztów jej utrzymania i zwiększenie tempa uzupełniania strat; arystokracji, dzięki czemu wzrośnie jej lojalność i zwiększą się wpływy z handlu; lub pospólstwu, co sprawi, że poprawią się nastroje społeczne i wzrosną wpływy z rolnictwa. Gracz będzie mógł również zatrzymać całe złoto dla siebie, co jednak spowoduje wzrost kosztów utrzymania armii i niepokoje wśród prostego ludu.

 

 

 

 

© SEGA. Creative Assembly, the Creative Assembly logo, A Total War Saga: Thrones of Britannia, Total War, and the Total War logo are either registered trademarks or trademarks of The Creative Assembly Limited. SEGA and the SEGA logo are either registered trademarks or trademarks of SEGA Holdings Co., Ltd. or its affiliates. All rights reserved. SEGA is registered in the U.S. Patent and Trademark Office. All other trademarks, logos and copyrights are property of their respective owners.

PRODUKT CYFROWY, NIE PODLEGA ZWROTOWI Art. 38 & 13 USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Wymagania:

MINIMALNE:
  • System operacyjny: Windows 7 64Bit
  • Procesor: Intel® Core™ 2 Duo 3.0Ghz
  • Pamięć: 5 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 460 1GB | AMD Radeon HD 5770 1GB | Intel HD4000 @720p
  • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni
ZALECANE:
  • System operacyjny: Windows 7 / 8 (8.1)/ 10 64Bit
  • Procesor: Intel® Core™ i5-4570 3.20GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 4GB | AMD Radeon R9 290X 4GB @1080p
  • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni
 

Zobacz także

Klucze do gier
Nie czekaj na dostawę!
Zobacz wszystkie figurki z serii!
Zobacz konsole MS nowej generacji!
Zobacz konsole Sony nowej generacji!
Nikt jeszcze nie dodał opinii o "Total War Saga: Thrones of Britannia (PC) PL DIGITAL" (Klucze do gier).
Musisz się zalogować aby móc dodawać opinie o produktach i je oceniać.